Keďže sexuálne hračky nie sú regulované, môže to byť zavádzajúce

Keďže sexuálne hračky nie sú regulované, môže to byť zavádzajúce

Kľúčové veci:

  • Kolíky sú bezpečné na použitie, ak majú rozšírený základ a sú vyrobené z neporézneho materiálu, ako je silikón alebo nehrdzavejúca oceľ.
  • Rozšírený análny kolík je životne dôležitý, pretože zabraňuje tomu, aby sa hračka úplne dostala do konečníka a stratila sa, čo by si vyžadovalo okamžitú lekársku pomoc.
  • Pri použití análneho kolíka je tiež dôležité pamätať na použitie mazania. Na rozdiel od vagíny nie je konečník samomazný a môže sa roztrhnúť, ak nie je dostatočne namazaný.

Používanie análnych kolíkov vyrobených z materiálu bezpečného pre telo spolu s lubrikáciou je relatívne bezpečné, pretože sú navrhnuté s rozšíreným základom, ktorý zabraňuje ich strate v konečníku.

Prečo používať análny kolík?

V konečníku a konečníku sa nachádza množstvo zmyslových nervových zakončení, ktoré sa pri stimulácii môžu cítiť úžasne. Bez ohľadu na pohlavie alebo sexuálnu orientáciu môžu tieto nervové zakončenia produkovať úžasné orgazmy, ktoré sa líšia od orgazmov klitorisu, vagíny alebo penisu.

V závislosti od anatómie môže análna hra s análnym kolíkom stimulovať aj iné erotogénne zóny. Pre tých, ktorí majú vagínu, môžu antické kolíky stimulovať časti vnútorného klitorisu, pretože stena medzi konečníkom a vagínou je dosť tenká. Pre ľudí s penisom môže análna hra stimulovať prostatu, čo vedie k nezabudnuteľným orgazmom.

Análne kolíky môže používať ktokoľvek s konečníkom v sólo alebo partnerskom prostredí. Existuje široká škála análnych kolíkov, ktoré vyhovujú mnohým rôznym potrebám a zlomom, vrátane guľôčkových zástrčiek, vibračných zástrčiek a dokonca zástrčiek s umelými zvieracími chvostmi.

Ako si vybrať análny kolík

Pri správnom používaní sú kolíky bezpečné. Pred použitím je však potrebné vedieť niekoľko vecí.

Pri skúmaní análnej hry je nevyhnutné, aby ste používali hračku špeciálne navrhnutú pre konečník, ako je napríklad análny kolík. Je to preto, že majú rozšírenú základňu, ktorá zabraňuje uviaznutiu alebo strate hračky v konečníku alebo ešte ďalej v hrubom čreve, čo by mohlo spôsobiť zranenie a vyžiadanie si lekárskeho zásahu. To je na rozdiel od vagíny, ktorá je uzavretá krčkom maternice.

Všetky správne kolíky by mali mať rozšírený základ, pričom niektoré by mali mať vyberaciu rukoväť pre bezpečné a ľahké vytiahnutie. Používanie hračiek, ako sú guľkové vibrátory alebo dildá bez podstavca, je jednoznačne zakázané a malo by sa používať iba na vagínu alebo klitoris.

Vyrobené z bezpečného a neporézneho materiálu

Ak si chcete kúpiť nový análny kolík, niektoré materiály sú bezpečnejšie ako iné, pokiaľ ide o ich vkladanie do tela. Silikón, nehrdzavejúca oceľ a borosilikátové sklo sú bezpečné pre telo a neporézne. To znamená, že materiál neprepúšťa vzduch, vodu ani iné tekutiny, čím je pre baktérie oveľa ťažšie žiť.

Sexuálne hračky s rôsolovitou konzistenciou alebo sú vyrobené z PVC alebo gumy majú tendenciu byť vyrobené z chemikálie nazývanej ftalát. Táto chemikália dodáva hračkám ich šmrnc, ale môže spôsobiť množstvo zdravotných problémov. Z tohto dôvodu sú niektoré hračky označené ako bez ftalátov. Keďže sexuálne hračky nie sú regulované, môže to byť zavádzajúce. Preto je najlepšie držať sa hračiek vyrobených zo silikónu, nehrdzavejúcej ocele a borosilikátového skla.

Spôsoby, ako si užiť bezpečnú análnu hru

Existuje niekoľko dôležitých krokov, ktoré je potrebné dodržať, aby ste mali bezpečnú a príjemnú análnu hru s análnym kolíkom.

Získajte súhlas

Toto by malo byť samozrejmosťou, ale, žiaľ, potrebuje zmienku. Ak používate análny kolík na partnerovi, je nevyhnutné, aby ste pred tým získali súhlas. Potvrdzujúci a verbálny súhlas je potrebný pred akýmkoľvek sexuálnym aktom a nikdy nie je bezpečné predpokladať, že váš partner môže chcieť použiť análny kolík, aj keď tak urobil v minulosti.

Použite lubrikant

Mazanie je nevyhnutné pre akúkoľvek sexuálnu aktivitu, ale je obzvlášť potrebné pri použití análneho kolíka. Análne tkanivo je dosť jemné, takže je potrebný lubrikant, aby sa znížilo množstvo trenia z čohokoľvek vstupujúceho do konečníka, ako je prst, penis alebo hračka. Na rozdiel od vagíny, konečník neprodukuje lubrikant, takže je životne dôležité používať lubrikant na zvýšenie potešenia a zníženie rizika sĺz alebo iných zranení.

Ak používate silikónové sexuálne hračky v konečníku, je najlepšie použiť lubrikant na vodnej báze, pretože nepoškodí materiál hračky. Ak nepoužívate silikónové hračky, je najlepšie použiť lubrikant na báze silikónu, pretože je hustejší a vydrží dlhšie, čo znamená, že ho nemusíte neustále nanášať.

Uistite sa, že ste si vyčistili análny kolík

Dokonca aj hračky vyrobené z nepórovitých materiálov môžu byť stále hostiteľmi mnohých baktérií, ak nie sú správne umyté, čo vedie k infekciám alebo pohlavne prenosným chorobám. Preto je čistenie análneho kolíka pred a po každom použití nevyhnutné. Aby ste to dosiahli efektívne, použite antibakteriálne mydlo a teplú vodu alebo čistiaci prostriedok na sexuálne hračky. A nezabudnite vyčistiť hračku počas sexu, ak idete z konečníka do iných častí tela, ako je vagína, alebo ju použiť na iného partnera.

Komunikujte

Komunikácia je tiež životne dôležitá pri akejkoľvek forme análnej hry s partnerom, pretože pomáha každému partnerovi pochopiť a rešpektovať hranice toho druhého. Keď používate análny kolík na svojho partnera, je dôležité ho neustále kontrolovať, aby ste sa uistili, že si to užíva, necíti žiadnu bolesť alebo potrebuje extra lubrikant. Ak váš partner na vás používa análny kolík, je vašou úlohou oznámiť úroveň vášho pohodlia a čo by sa dalo urobiť na zvýšenie potešenia. A pamätajte, že análna hra by nikdy nemala byť bolestivá. Ak vy alebo váš partner pociťujete bolesť, je čas prestať.

Aplikácie pre sexuálnu pohodu môžu zlepšiť vašu sexuálnu pohodu tým, že vás upozornia na komplexnú povahu sexuálnej túžby a poskytnú vám prispôsobené nástroje a lekcie, ktoré vám pomôžu zažiť sexuálnu túžbu.

Kľúčové poznatky:

  • Aplikácie pre sexuálnu pohodu zlepšujú sexuálnu pohodu tým, že vzdelávajú svojich používateľov o komplexnej povahe sexuálnej túžby a poskytujú im prispôsobené nástroje a lekcie, ktoré im pomáhajú využiť rozkoš a sexuálnu túžbu.
  • V App Store a Google Play je k dispozícii mnoho rôznych aplikácií pre sexuálnu pohodu, ktoré uspokojujú širokú škálu záujmov, ako aj rôzne pohlavia, páry a jednotlivcov.
  • Niektoré aplikácie pre sexuálnu pohodu sa viac zameriavajú na vzdelávanie a cvičenia, ktoré pomáhajú ľuďom porozumieť svojmu telu a sexuálnemu fungovaniu, zatiaľ čo iné sa zameriavajú viac na vytváranie priestoru na podporu sexuálnej túžby.

Spôsob, akým sa to robí, sa líši od aplikácie k aplikácii, ale mnohé aplikácie ponúkajú sexuálnu výchovu, lekcie všímavosti na zníženie stresu, ako aj veci, ktoré vás dostanú do nálady, ako napríklad audio erotika.

Poďme sa pozrieť na sexuálnu túžbu

Aby ste pochopili, ako môžu aplikácie pre sexuálnu pohodu zlepšiť sexuálnu pohodu, je dôležité pochopiť, ako funguje sexuálna túžba. Často počujeme termín „sexuálna túžba“, ktorý sa používa na označenie sexuálnej túžby a vzrušenia človeka. Termín však nie je úplne správny. Vedecky povedané, pud je vrodená snaha získať niečo potrebné na základné prežitie, ako je jedlo, voda alebo prístrešie. Pri skúmaní sexu alebo sexuálnej túžby vidíme, že to nie je potrebné na prežitie, ale je to niečo, čo môže zlepšiť náš život alebo je to príjemné mať.

Namiesto uvažovania o sexuálnej túžbe ako o pudu je často užitočnejšie myslieť na to pomocou modulu dvojitého ovládania , ktorý uvádza, že sexuálna túžba je produktom vecí, ktoré nás sexuálne vzrušujú a sexuálne brzdia. Sexuálna edukátorka Emily Nagoski o tom rada uvažuje pomocou analógie s automobilom a tvrdí, že všetci máme sexuálne akcelerátory a brzdy, ktoré nás vypínajú a zapínajú. Príkladom akcelerátora môže byť reakcia na bozk alebo sexuálny dotyk alebo počúvanie erotického zvuku. Tieto akcelerátory však nemusia fungovať, ak máme súčasne dupnuté nohy na brzde v dôsledku stresu z práce alebo domova, choroby alebo mnohých iných situácií. Preto musíme dávať pozor na plyn aj brzdu, ak chceme dať najavo svoju sexuálnu túžbu.

Okrem toho možno sexuálnu citlivosť rozdeliť na dva typy túžby: citlivú a spontánnu. Tieto štýly nie sú fixné a môžu sa počas života (alebo dokonca týždňa) meniť. Napriek tomu ľudia s vagínou majú vo všeobecnosti väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať citlivý štýl túžby, čo znamená, že ich túžba je vyvolaná reakciou na sexuálne podnety. Ak si toto všetko spojíme, znamená to, že veľa žien sa často potrebuje zbaviť stresu a zažiť nejaké sexuálne podnety, aby pocítili sexuálnu túžbu.

Ako to súvisí so sexuálnymi wellness aplikáciami?

Čo má teda niečo z toho spoločné s aplikáciami pre sexuálnu pohodu? Aplikácie pre sexuálnu pohodu rozumejú zložitosti sexuálnej túžby a spolupracujú so svojimi používateľmi, aby im pomohli vzdelávať v tejto veci, ako aj poskytujú nástroje a cvičenia na maximalizáciu vecí, ktoré nás zapínajú, a minimalizáciu vecí, ktoré nás vypínajú. Mnohé aplikácie ponúkajú prispôsobený obsah, ktorý vám pomôže znovu sa spojiť so svojím sexuálnym ja, bez ohľadu na váš štýl túžby alebo akcelerátory a brzdy, a to všetko za zlomok nákladov.

Keďže sex je stále trochu tabuizovaná téma, mnohí z nás nevedia, aké zložité sú túžby a vzrušenie alebo čo možno urobiť na ich zvýšenie. A veľa ľudí je často frustrovaných, keď má partner inú úroveň sexuálneho záujmu alebo keď nie sú schopní cítiť žiadnu rozkoš pri sólo sexe.

Sexuálne wellness aplikácie pomáhajú ľuďom pochopiť samých seba, ich štýl túžby, vypnutia a zapnutia a poskytujú nástroje, ktoré podporujú sexuálnu túžbu a potešenie. V závislosti od typu aplikácie to možno urobiť rôznymi spôsobmi, od poskytovania cvičení založeného na všímavosti, ktoré pomáha minimalizovať stres a umožňuje ľuďom všimnúť si sexuálne vnemy v tele, alebo nástrojmi určenými na zvýšenie sexuálneho vzrušenia a túžby, ako je audio erotika. Existujú aplikácie vytvorené pre každé pohlavie, ako aj pre páry a jednotlivcov.

Sexuálne wellness aplikácie na vyskúšanie

Ak chcete zvýšiť svoju túžbu a potešenie, pozrite si niektoré z týchto aplikácií pre sexuálnu pohodu, ktoré sú k dispozícii v App Store a Google Play.

Coral

Ak sa chcete naučiť, ako zvýšiť svoju sexuálnu túžbu, stavať na svojej sexuálnej výkonnosti alebo byť viac všímaví v spálni, potom Coral môže byť pre vás.

Contents